Chłodne wnętrze? Nie! Modernistyczne

W dzisiejszych czasach w wystroju wnętrz niezwykle modny jest minimalizm. Pojawiło się umiłowanie do otwartych przestrzeni, ilość dodatków również jest odpowiednio okrojona. W modernistycznych wnętrzach ważne miejsce zajmuje beton architektoniczny. Jest to materiał, który może występować w różnych barwach i zastosowaniach. Z pewnością warto się mu przyjrzeć.

Beton z łazience

Łazienka wykończona mikrocementem, czy inaczej betonem architektonicznym, wygląda nieco jakby została pozostawiona w stanie surowym. Jeśli jednak uzupełnimy wystrój np. złotymi dodatkami z metalu lub drewnem zyskamy zaskakująco piękne i praktyczne wnętrze. Co dla wielu osób bardzo istotne betonowa podłoga nie będzie tak zimna jak płytki, przyjemniej będzie się na niej stawać po kąpieli, i co ważne nie będą tworzyć się na niej brzydkie zacieki.

Beton w salonie

W niektórych aranżach pełni on rolę akcentu i umieszcza się go np. na jednej ze ścian lub na podłodze, a czasami wykańcza się nim całe pomieszczenie. W tej drugiej sytuacji konieczne jest odpowiednie i spójne wykończenie całości dodatkami, jak również wstawienie mebli z charakterem i zadbanie o ciepłe oświetlenie, które pozwoli zbudować przytulny klimat.

Beton w innych pomieszczeniach

Można zastosować go również w kuchni, przedpokoju czy sypialni, świetnie sprawdzi się w ogrodzie. Wykończenie z mikrocementu będzie trwałe, wytrzymałe, estetyczne i nowoczesne. Modernizm w tej wersji wyjątkowo się sprawdza, a z dodatkiem drewna może trafić w gusta nawet najbardziej opornych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *