Drzwi przeciwpożarowe stalowe – solidna konstrukcja i wysokiej klasy materiały to podstawa!

Stalowe drzwi przeciwpożarowe EI60 – dlaczego warto postawić właśnie na nie?

Drzwi przeciwpożarowe EI60 gwarantują aż sześćdziesięcio minutową ochronę przed ogniem i dymem. Drzwi tej klasy mogą być stosowane stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej oraz w obiektach przemysłowych. Aktualnie na rynku można również znaleźć drzwi o symbolach EI15, EI30, EI90 i EI120. Możesz zdecydować się na drzwi stalowe jednoskrzydłowe i stalowe drzwi dwuskrzydłowe. Drzwi przeciwpożarowe EI60 będą świetnym wyborem w Twoim lokalu gastronomicznym, jak i pomieszczeniu socjalnym. Nie wahaj się i sprawdź je już dziś!

Czym jest elektrozaczep w drzwiach przeciwpożarowych i czy warto się w niego zaopatrzyć?

Elektrozaczep to urządzenie do kontroli dostępu, które jest montowane w ościeżnicy. Stanowi blokadę dla języka zamka i wyróżniamy dwa jego rodzaje: rewersyjne (NO) i zwykłe (nie rewersyjne, NC). Ten pierwszy odblokowuje przejście w momencie wyłączenia napięcia zasilania i stosowany jest na drogach ewakuacyjnych. Natomiast ten drugi montowany jest w drzwiach ppoż. na zamku głównym. Zostaje zastosowane przy tym rozwiązaniu jednostronna kontrola dostępu oraz klamko — gałka. Warto wspomnieć, że przy zastosowaniu tego systemu od strony wewnętrznej pomieszczenia drzwi otwierane są klamką. Drzwi przeciwpożarowe EI60 – cennik może się różnić ze względu na zastosowane materiały.

Najlepsze stalowe drzwi przeciwpożarowe EI60 – cennik

Solidne i wytrzymałe drzwi przeciwpożarowe EI60 – cennik może się znacznie różnić. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki symbol widnieje przy nazwie drzwi, z jakich materiałów zostały wykonane, klasy ognioodporności, rodzaju drzwi i skąd sprowadzane są elementy wykończeniowe drzwi. Im krótszy czas ochrony przed ogniem i dymem, tym mniejsza cena za drzwi. Na przykład drzwi przeciwpożarowe EI60 będą o wiele tańsze od tych oznaczonych symbolem EI120.