Impregnaty dla budownictwa

Jeśli chcemy się cieszyć trwałością wybudowanego domu, czy odnowionego mieszkania, nieodzowne będzie zaznajomienie się z szeroką gamą nowoczesnych impregnatów dla budownictwa.

Nowoczesne impregnaty dla budownictwa

Nowoczesne produkty do impregnacji tworzone są w oparciu o metodę nanotechnologii. Czym jest ta metoda? Nazywany jest tak cały zestaw technik, gdzie struktury tworzone są na poziomie nanometrycznym, czyli poziomie atomów i cząsteczek. Obecnie nanotechnologia, której historia sięga lat 50-tych, to prężnie rozwijająca się dyscyplina nauki. Jej odkrycia wykorzystywane są w przemyśle, medycynie oraz właśnie przy produkcji nowoczesnych impregnatów dla budownictwa

Wyróżniamy kilkanaście impregnatów dla budownictwa, ze względu na rodzaj chronionego materiału.

 • impregnaty do betonu i prefabrykatów
 • impregnaty do kostki brukowej i krawężników
 • impregnaty do kamieni naturalnych (otoczaków, marmurów, piaskowców, granitów itd)
 • impregnaty do cegieł, ceramiki i klinkierów
 • system antygraffiti
 • impregnaty do szkła i okien
 • impregnaty do drewna
 • impregnaty do gipsu i wyrobów gipsowych
 • impregnaty do fug i spoin
 • impregnaty do metali
 • impregnaty do elewacji

Działanie nowoczesnych impregnatów

Drobinki – czyli nanocząsteczki produktów wnikają w strukturę i pory chronionej powierzchni. Następnie wiążą się i powstaje trwała warstwa ochronna. W przypadku impregnatów do fug – zapobiega ona powstawaniu grzybów, pleśni i zabrudzeń. W przypadku impregnatów do kamieni – zapewnia czysty i elegancki wygląd ich powierzchni, oraz zapobiega erozji. Zapobiegnie też powstawaniu natrętnych zielonych nalotów oraz osadzaniu się mchu. Impregnaty do elewacji zapewnią świeży wygląd budynku, który będzie wyglądał jak nowo postawiony, mimo upływu lat. W połączeniu z systemem anti graffiti zapewni estetykę elewacji. Po zaimpregnowaniu impregnatem antygraffiti każdy chuligański wybryk, w postaci namalowanego sprayem hasła, czy obrazka, będzie można szybko i skutecznie usunąć. Impregnaty do drewna, szczególnie do drewna nielakierowanego, zapewnią bardzo naturalny wygląd oraz oczywiście ochronę powierzchni przed zabrudzeniami, plamami i erozją. Impregnaty do szyb i okien to świetna inwestycja. Impregnaty te tworzą samo-oczyszczającą się powierzchnię, dzięki czemu okna będzie można myć nawet tylko raz w roku. Świetne rozwiązanie, jeśli w danym budynku mieszkają starsze osoby, dla których umycie okna to prawdziwy problem.

Impregnaty na parapetówę

Takie impregnaty to także świetny prezent na parapetówę z okazji wybudowania domu czy odnowienia mieszkania. Zastanawiasz się, co przynieść? Nie chcesz przynosić kolejnej patelni czy zestawu kubków? Z pewnością właściciele domu czy mieszkania będą wdzięczni za taki upominek. Na dodatek z nową wiedzą na temat nanotechnologii zabłyśniesz na tej imprezie.

Na pewno furorę zrobi impregnat do mycia okien. Ja sam natychmiast po zapoznaniu się z gamą nowoczesnych impregnatów do budownictwa, kupiłem kilka, w tym właśnie jeden do szyb, a drugi do impregnacji fug i spoin. Myślę, że to świetna inwestycja, gdyż czyszczenie właśnie tych powierzchni zabiera najwięcej czasu. Zaoszczędzony przez wszelakie impregnaty czas, który normalnie musiałbym spędzić na sprzątaniu, przeznaczyłem na cotygodniową lekcję języka obcego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *