Jak znaleźć dobrego projektanta?

Szykujesz się do przemeblowania kuchni i salonu? A może chcesz zrealizować remont łazienki, o który prosi Cię żona już przez wiele miesięcy? Bez względu na to, jaka praca budowlana ma zostać wykonana w pierwszej kolejności, trzeba nawiązać współpracę z odpowiednią osobą, która spełni nasze oczekiwania. Poniżej prezentujemy 4 formy współpracy w branży architektonicznej. Zapoznaj się z wadami i zaletami każdego z rozwiązań. Zapraszamy do lektury! 

Współpraca z biurem projektowym lub freelancerem

W ramach usług projektowych w Polsce można wyróżnić cztery formy współpracy. Usługi projektowe może zaoferować nam biuro projektowe, freelancer, student architektury i projektant będący pracownikiem sieciówki. Każda współpraca ma swoje wady i zalety. 

Jeśli chcesz, aby usługi obejmowały projekt i wykonawstwo (Poznań), wtedy warto zdecydować się na współpracę z profesjonalnym biurem projektowym. Takie rozwiązanie gwarantuje to, że projekt nie będzie zawierał błędów projektowych (lub mały procent, w pierwszej wersji), projektanci mają dla nas czas oraz pracownicy biura wiedzą, jak wygląda cały proces projektowy i mają sprawdzone sklepy i produkty aranżacyjne, bazując na doświadczeniu i umiejętnościach. 

Jeśli natomiast nie interesuje Cię dobry projekt i wykonawstwo (Poznań), tylko chcesz obniżyć koszty, to warto zdecydować się na freelancera. To osoba, która może wyróżniać się również wiedzą i doświadczeniem, lecz po prostu pracuje ona sama. Minusem jest to, że freelancerzy mają różne formy zarobku i nie zawsze można wyegzekwować od takiej osoby pełne zaangażowanie w projekt. 

Współpraca ze studentem architektury lub z projektantem z sieciówki

Jeśli prace mają być prace i uważasz, że sam dobrze byś zaprojektował wnętrze, lecz nie masz czasu, to warto odezwać się po koleżeńsku do studenta architektury lub projektanta z sieciówki. Decydując się jednak na współpracę z takimi osobami, nie możemy mieć wygórowanych oczekiwań i liczyć na usłaną różami współpracę. Osoby pracujące w taki sposób zazwyczaj pracują na darmowych narzędziach do projektowania. Kontakt z wyżej wymienionymi osobami jest nieco utrudniony i nie możemy liczyć na wizytę tych osób w naszym domu, aby doprecyzować rozwiązania architektoniczne.