Jaką moc powinien oferować dobry odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny to nowoczesne rozwiązanie, cieszące się w naszym kraju coraz większą popularnością. Powód jest prosty – urządzenia te są znacznie bardziej komfortowe, niż modele tradycyjne, zaś zasysane przez nie powietrze nie trafia z powrotem do pomieszczenia. Zaleta ta sprawia jednocześnie, że odkurzacze tego typu są bezpieczne dla alergików, uczulonych na obecność roztoczy oraz drobnoustrojów, zamieszkujących nasze otoczenie. Wybór odkurzaczy centralnych jest przy tym niezwykle bogaty, co umożliwi nam znalezienie modelu, którego możliwości idealnie wpasują się w nasze oczekiwania. Jednym z najistotniejszych parametrów, na które z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem, jest moc urządzenia. To właśnie od niej zależeć bowiem będzie ogólna efektywność naszych cotygodniowych porządków.

Poziom mocy a wielkość domu

Nawet najlepszy odkurzacz centralny nie zda nam się na wiele, jeśli moc, generowana przez jednostkę centralną, nie będzie w stanie utrzymać jednolitego, optymalnego poziomu w każdym z odkurzanych pomieszczeń. Z tego też powodu, jeszcze przed dokonaniem zakupu powinniśmy dokładnie sprawdzić, jaki metraż obsługuje interesujące nas urządzenie. Najbezpieczniejszym wyborem jest tu model nieco silniejszy od zalecanego. Będziemy mieć wówczas pewność, że nawet w pomieszczeniach położonych najdalej od zainstalowanej jednostki, odkurzacz nie będzie mieć problemów z redukcją mocy ssania. Generalną regułą jest tu bowiem fakt, że odkurzacz centralny może być silniejszy, lecz nigdy zbyt słaby.

Pomoc specjalistów

Nie zapominajmy, że na polskim rynku działają także wieloletni dystrybutorzy, oferujący nam szeroki wybór najlepszych odkurzaczy centralnych, opracowanych przez renomowane marki. Należy do nich chociażby Comfort System, w ofercie którego znajdziemy niezawodne modele urządzeń o zróżnicowanych pokładach mocy. Jeśli nie jesteśmy pewni naszego wyboru, skontaktujmy się z obsługą klienta. Poproszenie o pomoc eksperta z pewnością okaże się tu znacznie lepszym wyborem, niż zakup w ciemno modelu, który nie będzie zbyt efektywny w naszym domu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *