Jakie profile do oświetlenia LED wybrać?

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo duży wybór jeśli chodzi o profile do oświetlenia LED, a najbardziej wszechstronnym i popularnym rozwiązaniem jest stosowanie aluminiowych profili LED. Dzięki nim zyskamy bardzo stylowe wnętrze oraz bardzo wiele praktycznych rozwiązań ułatwiających nam funkcjonowanie w naszym domu.

Gdzie zastosować profile do oświetlenia LED?

Profile do oświetlenia LED różnią się miedzy sobą ze względu na sposób montażu. Większość nadaje się do montażu wpuszczanego i w zależności od kształtu profilu jest przeznaczona do innego zastosowania. W ten sposób mamy profile do oświetlenia LED zaprojektowane do wbudowania w sufit gipsowy, w podłogi na przykład do oświetlenia schodów lub w ściany. W ofercie znajdziemy też profile, które doskonale sprawdzą się jako oświetlenie do mebli, półek lub szaf. Profile o małych wymiarach mogą być montowane za pomocą termoprzewodzącej taśmy a większe modele posiadają własne, niezależne uchwyty montażowe. Kształt i waga aluminiowego profilu LED odgrywa kluczową rolę w odprowadzaniu ciepła z diod LED, które wykonane są z aluminium o szybkim przenoszeniu ciepła i przechodzą określone testy obciążeniowe. Profile do oświetlenia LED mogą z powodzeniem być stosowane również na zewnątrz do oświetlenia budynku czy ogrodu. Mają one wtedy właściwości antykorozyjne a specjalna listwa jest odporna na wilgoć i wszelkie zabrudzenia.

Co daje nam zamontowanie profili do oświetlenia LED?

Głównym atutem profili do oświetlenia LED jest ich niezwykła wydajność i ekonomiczność. W porównaniu do tradycyjnych żarówek i oświetlenia jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 80% energii cieplnej. Ma to ogromny wpływ na ochronę środowiska i jest rozwiązaniem ekologicznym. Choć koszty mogą wydawać się dużo większe na początku niż przy tradycyjnym oświetleniu warto zaznaczyć, że zwrócą się one bardzo szybko biorąc pod uwagę jak oszczędne i wydajne jest oświetlenie LED. Dodatkowo pozwalają nam stworzyć niebanalny design w naszym domu czy mieszkaniu. Dostępne na rynku profile do oświetlenia LED są chętnie wykorzystywane przez projektantów wnętrz gdyż pozwalają stworzyć przytulny klimat, estetyczne wnętrze oraz zapewniają wiele funkcjonalnych rozwiązań.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *