Jakie wybrać blaty do kuchni?

Aby kuchnia była dobrze wykończona, a także, by wszystkie elementy były spójne oraz trwałe, powinno się na szafki i półki dać porządne blaty kuchenne. W kuchni kroimy, siekamy, bardzo często także wyleje się coś ciepłego na blat, dlatego szafki powinny być zabezpieczone. Z czego najlepiej wybrać blat kuchenny? Jakie mamy dostępne w materiały?

Kompozyty lub konglomeraty

Są z częstszych rodzajów wybieranych blatów, choćby dlatego, że imituje kamień, jednak jest to materiał dużo lżejszy. Konglomeraty i kompozyty to nic innego, jak mielone kamienie naturalne, połączone z żywicą. Obydwa materiały są odporne na uderzenia i wysokie temperatury, dlatego bez problemu można stawiać na nich garnki, a także siekać, czy kroić. Jeśli zatem chcielibyście się zdecydować na jakiś blat, który imitować będzie kamień, jednak będzie nieco lżejszy i tańszy, warto zdecydować się na ten wybór.

Kamienie

Naturalny kamień jest na pewno szlachetnym i bardzo pożądanym przez wielu surowcem. Niestety, jest troszkę ciężki, dlatego sporo osób nie decyduję się właśnie na taki blat. Zazwyczaj kamień kładzie się w bardzo wysublimowanych kuchniach, gdzie tego typu wykończenie jest naprawdę pożądane. Oczywiście jest to bardzo odporny materiał na różnorodne uszkodzenia, mówi się, że właściwie chyba jeden z odporniejszych. Bardzo łatwo ściera się z niego brud, a także się go myje.

Drewno

Jeśli chodzi o ten rodzaj wykończenia blatów, jest on dosyć popularny i coraz częściej wybierany. W tym przypadku najczęściej wybierane są blaty dębowe cechujące się dużą wytrzymałością i solidnością. Najczęściej wykonuje się blaty kuchenne właśnie z drzew liściastych, dlatego blaty dębowe robią furorę. Jest to rodzaj materiału, który wymaga jednak impregnacji, a także specjalnego zabezpieczenia. Trzeba uważać w momencie, gdy zejdzie impregnat, mimo to wnętrza wykończone blatami dębowymi wyglądają naprawdę elegancko i świetnie. Jeśli planujecie urządzić kuchnię w stylu rustykalnym lub też retro, a nawet nowoczesnym, jest to świetny wybór. Blaty dębowe pasują do większości wykończeń. Szukacie tego typu blatów? Warto zajrzeć na stronę: www.sklep.woodmarket.pl,  tam z pewnością wybierzecie odpowiedni krój dla siebie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *