Modne szklane stoły – zalety i wady

Szklany stół jest wyjątkowy – to prawda. Można go zobaczyć w wielu nowoczesnych wnętrzach. Nadaje się zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń. Zachwyca lekkością i pięknem. Padające na blat światło rozjaśnia pomieszczenie i sprawia, że wszystko wokół nabiera innego wymiaru. 

 

W jakich wnętrzach sprawdzą się stoły ze szklanym blatem?

 

Szklany stolik kawowy, szklana ława, czy stół wyglądają bardzo efektownie i cieszą się wielką popularnością. Wyglądają zjawiskowo, dodają wnętrzom charakteru oraz nadają się do wszystkich wnętrz.

Tego typu stoły dobrze wyglądają zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednia aranżacja. W klasycznej jadalni stół będzie podkreślał elegancję wystroju, natomiast we wnętrzu loftowym stanie się elementem całego designu.  Szklany stół będzie się prezentował doskonale w połączeniu z metalem, drewnem i kamieniem. Można także śmiało postawić na szklany stół kuchenny, który sprawi, że nasza kuchnia będzie niezwykle modna. 

 

Zalety szklanych stołów

 

Stoły ze szklanym blatem mają szereg zalet, które sprawiają, że stają się coraz bardziej popularne zarówno w mieszkaniach, jak i w domach. Niezależnie od stylu, w jakim utrzymane są wnętrza mają w sobie coś, co urzeka od pierwszego spojrzenia. Może jest to gra światła na blacie, a może wrażenie lekkości i delikatności, jakich potrzeba nam w codziennym życiu? W każdym razie nie należy lekceważyć tej mody, która z całą pewnością nie przeminie. Najważniejsze zalety, jakie ma szklany stół to:

– ogromny zakres możliwości

Stoły ze szklanymi blatami są produkowane w przeróżnych formach, kształtach i wielkościach. Można też wybrać rodzaj szkła: od transparentnego, przez matowe, aż po kolorowe. 

– moda, która nie przemija

Tego typu stoły są modne, oryginalne i wyjątkowe. Pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych. Stanowią wspaniałe dopełnienie wnętrza. Szklany stolik kawowy lub szklana ława na pewno będą ozdobą salonu, a szklany stół kuchenny sprawi, że wnętrze stanie się designerskie.

– wytrzymałość

Stoły są najczęściej wykonane z hartowanego szkła, więc wbrew pozorom nie łatwo je rozbić. Nawet w przypadku zwykłego szklanego stolika można być spokojnym o jego wytrzymałość. Niezwykła trwałość stanowi ogromną zaletę tego mebla. 

 

Wady szklanych stołów

 

Szklane stoły mają również swoje wady, które zawsze trzeba mieć na uwadze. W końcu jak każdy materiał są narażone na różne sytuacje. Do głównych wad należą:

– szybkie brudzenie się blatów

Szkło bardzo szybko się brudzi i trzeba je codziennie czyścić. Wystarczy dotknąć palcami blatu, a pozostają na nim mało estetyczne ślady. Na szczęście wystarczy papierowy ręcznik i płyn do szyb, a w kilka chwil blat stołu odzyskuje olśniewający połysk i nieskazitelną elegancję. 

– uszkodzenia

Szkło, jak każdy materiał nie jest niezniszczalny. Z biegiem czasu ulega uszkodzeniom. Są to przede wszystkim zarysowania i obtłuczenia. Można im zapobiegać stosując podkładki pod naczynia oraz wybierając stół z oprawionym blatem. 

– nieprzyjazny dla dzieci

Szklany stół może okazać się niebezpieczny w domu, w którym są małe dzieci. Biegający maluch może nie zauważyć mebla i uderzyć w blat. 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *