Namioty do pokoju dziecięcego – przegląd najciekawszych modeli

Kiedy wydaje się, że największą frajdę dzieciom sprawiają zabawki – lalki, samochody, misie, puzzle itd. – te cieszą się nawet z takich rzeczy jak namioty. Bo mowa tu oczywiście o namiotach przeznaczonych właśnie dla dzieci. Mają one mnóstwo zalet, więc nic dziwnego, że tak silnie przykuwają dziecięcą uwagę. Wystarczy wybrać jeden z najmodniejszych modeli, by uszczęśliwić swoje dziecko.

Popularne namioty do pokoju dziecięcego

W ostatnim czasie popularne namioty do pokoju dziecięcego to te w stylu indiańskim. Wyróżniają się charakterystyczną konstrukcją, którą tworzy drewniany stelaż, pokryty tkaniną. W tkaninie tej często są wycięte otwory na wzór okienek. Dzięki temu do wnętrza wchodzi więcej powietrza i światła. W takim namiocie znajduje się także miękki materac, który zapewnia dziecku komfortowe warunki do zabawy, a nawet snu.

Drugą świetną propozycją jeśli chodzi o namioty do pokoju dziecięcego, jest namiot tunelowy. To już nieco większa konstrukcja, składająca się co najmniej z dwóch domków i długiego, łączącego je korytarza. To świetna propozycja dla maluchów, które mogą nie tylko bawić się w jego wnętrzu, ale też ukrywać. Występują one w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu podobają się dzieciom, szczególnie tym najmniejszym.

Dlaczego warto kupić namiot do pokoju dziecięcego?

Za zakupem namiotu dziecięcego przemawia wiele argumentów. Przede wszystkim jest to miejsce do zabawy. Może służyć, jako domek, które dzieci często tworzą z poduszek, koców i innych przedmiotów, na jakie natkną się po drodze. Namioty do pokoju dziecięcego można też wykorzystać na zewnątrz, w porze letniej, na przykład w ogrodzie, na działce, czy na tarasie. Będą stanowiły osłonę przed intensywnym nasłonecznieniem, a nawet wiatrem. Namioty przykuwają uwagę swoim wyglądem, ciekawym, typowo dziecięcym wzornictwem. Dlatego mogą stanowić ozdobę pomieszczenia. I taka dekoracja jest zdecydowanie zalecana w pokojach dziecięcych. Elementy wystroju powinny być praktyczne, przydatne.

Namiot dziecięcy to świetny pomysł na prezent. Można podarować go już rocznemu dziecku. Choć z pewnością ucieszy się z niego także to, które ma kilka lat. Bo przedmiot jest niezwykle praktyczny i można wykorzystać go na różne sposoby. Jest przede wszystkim dostępny w najróżniejszych wersjach, kolorach, wzorach, co daje możliwość łatwego dopasowania do gustu i upodobań konkretnej osoby. Ogromną zaletą namiotów jest ich przystępna cena. Namioty nie są drogie, a robią wrażenie, szczególnie gdy są wręczane w formie prezentu. Warto więc zastanowić się nad inwestycją w jeden z nich.