Nowoczesne przewijaki – dlaczego warto z nich korzystać?

Przewijak to niezwykle praktyczny element wyposażenia rodziców, cieszący się coraz większą popularnością także i w naszym kraju. Ułatwia on bowiem znacząco wszystkie procedury, wymagające od nas położenie na chwilę malucha. Zmiana pieluch, pudrowanie, nakładanie balsamów – każda z tych czynności staje się dużo wygodniejsza nie tylko dla nas, ale też dla samego dziecka. To właśnie z tego powodu, produkty takie, jak szara komoda z przewijakiem Oliver marki Klupś coraz częściej widnieją na listach zakupowych młodych rodziców. Współczesny rynek mebli dziecięcych oferuje nam bowiem niezwykle przystępne, nowoczesne rozwiązania, z których skorzystać może każdy rodzic. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego współczesne przewijaki są czymś, czemu naprawdę warto jest dać szansę.

Cechy, które powinien spełniać każdy przewijak

Ponieważ to właśnie na przewijaku będziemy kłaść nasze dziecko, powinniśmy zadbać o to, aby wybrany przez nas model nie stanowił żadnego zagrożenia dla zdrowia malucha. Dla przykładu, wspomniana na wstępie szara komoda z przewijakiem Oliver odznacza się bezpiecznymi, gładkimi krawędziami. Powierzchnia mebla nie powinna zawierać ftalanów, których obecność może doprowadzić do pojawienia się silnych podrażnień na skórze dziecka. Nie bez znaczenia jest tu również odpowiednia budowa przewijaka – unikajmy kupowania modeli płaskich, niewyłożonych folią. Maluchy lubią się bowiem wiercić podczas leżenia, zaś brak krawędzi zaokrąglonych ku górze może skończyć się groźnym upadkiem.

Przewijak zintegrowany z komodą

Głównym powodem, dla którego meble, takie jak szara komoda z przewijakiem Oliver, cieszą się tak dużą popularnością pośród rodziców, jest możliwość dostosowania ich do wieku dziecka. Meble tego typu odznaczają się bowiem modułową konstrukcją, dzięki której przewijak można później wymontować. Nie musimy tym samym kupować nowej komody po kilku miesiącach, zaś w przypadku narodzin kolejnego dziecka, element do przewijania można bez problemu zamontować ponownie. Wiodącym producentem mebli dziecięcych tego typu w naszym kraju jest firma Klupś, która od ponad czterdziestu lat projektuje i tworzy komody najwyższej jakości.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *