Oczyszczacze powietrza z jonizatorem

Rewolucją w tym temacie jest jonizacja powietrza. Dzięki wbudowanym generatorom jonów, oczyszczacze umożliwiają uzyskanie najwyższej jakości powietrza w naszym domu czy aucie – przestrzeni, na którą sami mamy wpływ i powinniśmy zadbać o to, aby żyć w zdrowych warunkach.

Jonizacja powietrza oparta na naszym otoczeniu

Sam oczyszczacz to proste urządzenie, któremu musimy zapewnić tylko źródło zasilania. Zależnie od modelu – może to być akumulator, gniazdko czy nawet wejście USB w laptopie lub samochodzie. Uruchomi on jonizator, który intensywność swojego działania będzie opierał na podstawie jakości powietrza.
Powietrze przepływające przez jonizator ulega jonizacji, czyli wykorzystuje się jego obojętne cząsteczki, aby wygenerować aniony – cząsteczki o wartości ujemnej. Anion neutralizuje działanie atomów dodatnich, które generowane są przez urządzenia elektryczne, tworząc elektrosmog, utrzymujący w powietrzu wszelkie zanieczyszczenia. Kurz, roztocza, pyłki, a nawet zarodnie pleśni. Wszystkie niechciane elementy opadną na ziemie, a my będziemy mogli się ich pozbyć.

Dlaczego jonizacja powietrza jest tak ważna?

Bo jego jakość wpływa na nasze zdrowie, a z racji pogarszającego się stanu powietrza w naszych miastach – przez ciągły smog, zanieczyszczenia czy pyłki – ważne jest, aby móc poprawić te, którym oddychamy w samochodzie czy w mieszkaniu.
Najwyższa jakość powietrza to taka, która jest pozbawiona wszelkich drobnoustrojów oraz innych zanieczyszczeń. Poddane procesowi jonizacji pozwalają spokojniejsze życie alergikom czy astmatykom, bo nie muszą się obawiać nagłego ataku z powodu dodatkowych pyłków. Wydłuża to również czas przydatności jedzenia oraz zabezpiecza antyki, bo pozbywamy się wszelkich zarodni pleśni, grzybów i bakterii.
Pozytywny wpływ jonizacji na nasze zdrowie przekłada się również na samopoczucie oraz aktywności psychiczne, takie jak uczenie się.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *