Olej do blatów drewnianych — ciesz się swoim stołem dłużej

Coraz powszechniejsze stają się drewniane elementy wnętrz — klasyczne i naturalne rozwiązania, które estetycznie współgrają z wieloma stylami oraz mogą stanowić niesamowite podkreślenie nowoczesnych aranżacji. Takim dodatkiem są drewniane blaty zamontowane do stołu lub kuchni, a najlepszą formą na ich zabezpieczenie oraz utrzymanie naturalnego wyglądu jest między innymi olej do blatów drewnianych.

Jaki środek impregnujący drewniane blaty?

Regularna konserwacja drewnianych powierzchni jest istotna również w pomieszczeniach, szczególnie, jeśli są to powierzchnie użytkowane przez cały czas — takie jak blaty. Na szczęście nie jest to trudna czynność, wystarczy jedynie zastosować odpowiedni preparat, a wśród najczęściej wykorzystywanych można znaleźć lakier lub olej do blatów drewnianych. Wykorzystując te specyfiki masz pewność, że Twój blat posłuży Ci przez wiele lat, pomimo trudnych warunków użytkowych — wilgoć, wysoka temperatura, rozlane napoje czy krojenie bez deski.

Czym się różni lakier od oleju? Pierwsza opcja to nakłada na powierzchni drewna ochronną, hydrofobową warstwę, która ułatwia czyszczenie blatu. Jego wadą jest łatwe wycieranie się (na przykład przez często mycie lub szorowanie), a także słaba odporność na wysokie temperatury. Olej do blatów kuchennych zabezpiecza strukturę drewna do nawet kilkunastu milimetrów, uodparniając ją na wilgoć czy gorące naczynia. Oba impregnaty zachowują naturalny wygląd powierzchni, przy czym lakier podkreśla jej strukturę i ozłojenie.

Olej do blatów drewnianych — samodzielna impregnacja

Odpowiednie zabezpieczenie Twojego drewnianego mebla nie wymaga wzywania od razu specjalisty. Wystarczy zakup odpowiedniego, wybranego przez Ciebie środka, który nie posiada przeciwskazań do kontaktu z żywnością. Przed aplikacją impregnatu należy dokładnie oczyścić przestrzeń oraz zeszlifować pozostałości po zużytej warstwie ochronnej. Dokładna instrukcja nakładania oleju znajduje się na opakowaniach i została opracowana przez producentów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *