Panele winylowe

Panele podłogowe robią karierę już od wielu lat. Niewiele jest domów czy mieszkań, w których nie byłoby podłóg z panelami. Od niedawna na rynku dostępne są panele winylowe, które także mają szansę wkraść się w łaski klientów. Produkt ten ma wiele zalet, począwszy od estetyki, a na praktycznych właściwościach kończąc.

Podobnie jak tradycyjne panele mogą występować w wielu wzorach i kolorach. Najczęściej imitują drewno, ale mogą też przypominać do złudzenia płytki podłogowe. Wyglądają przy tym bardzo naturalnie, doskonale odwzorowując naturę. Bogactwo wzorów i kolorów, w jakich mogą być wytwarzane ogranicza jedynie wyobraźnia producenta. Ze względu na tę różnorodność, mogą być wykorzystywane we wnętrzach urządzonych w różnych stylach, zarówno ultranowoczesnych, jak i tradycyjnych. Cechą, którą trudno przecenić jest ich wodoodporność . Dlatego nadają się nie tylko do salonu czy sypialni, ale także sprawdzą się w kuchni, a nawet w łazience. Panele winylowe są także bardzo elastyczne, dzięki czemu trudniej je uszkodzić, na przykład wysokimi obcasami czy kocimi pazurami. Doskonale tłumią hałas, dlatego sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych i wszędzie tam, gdzie pożądana jest cisza. Poprawiają także akustykę wnętrz. Podłogi winylowe bardzo łatwo utrzymać w czystości – wystarczy lekko wilgotny mop, by podłoga przez długie lata wyglądała nienagannie. Są także odporne na plamy, łatwo z nich zmyć soki i inne brudzące płyny. Panele te są również antystatyczne, więc nie przyciągają kurzu.

Zalety paneli winylowych możemy docenić już podczas ich montażu. Można je bowiem nakładać na stare podłogi, bez konieczności usuwania wykładziny czy płytek a montaż można dostosować do rodzaju podłoża.. Montaż tego rodzaju paneli jest bardzo prosty – niepotrzebne jest wykonywanie fug czy spoin. Są gotowe do użytkowania od razu po zamontowaniu. Panele winylowe są także antypoślizgowe, co potwierdzają atesty. Te nowoczesne panele sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach czy w hotelach.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *