Parawany pokojowe – czy to dobry pomysł?

Parawany pokojowe chyba najbardziej (i słusznie) kojarzą się z dawnymi Chinami. Do tej pory są popularnymi elementami wyposażenia w krajach Azjatyckich. Jednak ich ekspansja objęła także inne kontynenty. Stało się tak nie tylko ze względów estetycznych (to bardzo oryginalny dodatek do umeblowania mieszkania), ale i praktycznych. Parawan, czyli niewielka przenośna ścianka działowa, był i jest używany do podzielenia danej powierzchni mieszkania, a także do tego, by za jego pomocą zasłonić to, czego nie chcemy pokazać w naszym domu „szerszej publiczności”. Parawan można złożyć i sprzątnąć zawsze wtedy, gdy staje się zbędny. A to wszystko dzięki temu, że parawany pokojowe mają lekką konstrukcję składającą się ze skrzydeł połączonych zawiasami.

JAK WYKORZYSTAĆ PARAWANY POKOJOWE?

Jak już wcześniej ogólnie wspomniano, parawany pokojowe można wykorzystać do podzielenia przestrzeni pomieszczenia czy też ukrycia pewnych rzeczy. Poza tym można nim oddzielić w salonie strefę do pracy (jeśli pracujemy w domu) czy też przestrzeń kuchenną. Parawany pokojowe to także znakomity pomysł do tego, by się za nimi przebierać, czy też stworzyć za ich pomocą minigarderobę. W małych pomieszczeniach (na przykład w kawalerce) parawan pokojowy może służyć także do oddzielenia przestrzeni sypialnej od reszty pomieszczenia pełniącej funkcję salonu.

PARAWNY POKOJOWE – GUSTOWNY DODATEK

Poza tym, że parawany pokojowe są funkcjonalne, to także są bardzo estetyczne. Tym bardziej, że łatwo je dopasować do różnych stylów. Parawany pokojowe mogą mieć różne motywy, wielkości, a także kolorystykę. To dodatek nietuzinkowy, który sprawi, ze nawet zwykłe cztery kąty zyskają na oryginalności. Parawan możemy zastosować nie tylko w prywatnym mieszkaniu, ale także w biurze czy w gabinecie kosmetycznym – to oryginalny sposób na oddzielenie od siebie stanowisk pracy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *