Pięć sposobów na nowoczesną łazienkę

Staramy się iść z duchem czasu. Inwestujemy w najnowsze gadżety elektroniczne, śledzimy trendy modowe i kupujemy ubrania, które są na topie. W przypadku wyposażenia domu wybieramy rozwiązania polecane przez projektantów. Jednym z pomieszczeń, gdzie jest pole do technologicznego manewru, jest łazienka. Nawet tak niewielkie detale, do jakich zaliczamy deski sedesowe, mają ogromne znaczenie w kontekście ostatecznej aranżacji. By łazienka była praktyczna i zachwycała, warto zapoznać się z pięcioma wyszczególnionymi niżej podpowiedziami.

Metraż

W przypadku łazienki rzadko dysponujemy znacznym metrażem. Mądrze pomyśleć o tym zawczasu w trakcie sporządzania projektu. Gdy to przegapimy, można wyburzyć ściankę działową na rzecz innego pokoju. Jeżeli chcemy, by łazienka była wyposażona w akcesoria o pokaźnych rozmiarach, musimy szukać jak najwięcej miejsca. Już starożytni Rzymianie rozumieli tę potrzebę, czego dowodem były ogromne łaźnie zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej.

Materiał

Najpopularniejszym materiałem są płytki – standardowe o niewielkich wymiarach, najczęściej białe lub kremowe, ze wzorem. To minimalistyczne podejście. Kierując się duchem modernizmu, dobrze wybrać kafle duże, najlepiej bez ornamentów. Kolorystyka: szara. Nie kłuje w oczy, a swoim iluzorycznym chłodem nadaje wnętrzu elegancki wyraz. W kontekście pozostałych elementów stawiamy na impregnowane, drewniane tworzywa (blaty, ramy luster, meble). Doskonale będą się komponować z wykończeniem.

Wanna lub kabina

Jeśli łazienka jest spora, bez oporów zamontujemy wannę z hydromasażem. Niegłupim pomysłem jest także jacuzzi, ale tu ograniczeniem jest budżet. Jeżeli jesteśmy fanami kabin prysznicowych, sprytnym wyjściem jest zakup kabiny z deszczownicą lub biczami wodnymi. Te mechanizmy pomogą się zrelaksować po całym dniu wysiłku. Zarówno wanna, jak i kabina nierzadko dysponują osobnym oświetleniem, którego barwę zmieniamy na przykład za pomocą aplikacji.

Armatura

Porcelanowe umywalki, bidety i miski ustępowe gwarantują solidność i dość łatwe mycie. Chrom nadal jest wyznacznikiem nowoczesności, wskutek czego baterie mają być właśnie z tego materiału. Te zaawansowane posiadają wbudowane diody podświetlające strumień na pożądany przez użytkownika kolor.

Dodatki

Jeśli zastosowaliśmy się do wcześniej wymienionych wskazówek, możemy postawić na dodatki drewniane, chromowane, ewentualnie trwałe plastikowe. Wieszaki, mydelniczki czy deski sedesowe powinny być wykonane z owych tworzyw, by harmonizowały z wystrojem. Jeżeli występuje problem ze znalezieniem tych ostatnich, odwiedźmy stronę superbateria.pl. Bogaty asortyment sklepu superbateria.pl sprawi, że znajdziemy satysfakcjonujący produkt.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *