Piękno za grosze

W dobrze, przytulnie urządzonym mieszkaniu, nie może zabraknąć dywanu. Choć ten element wyposażenia wnętrz kojarzy się z luksusem, to możemy też wykorzystać dywany tanie, do pięknego urządzenia naszego gniazdka.

Dywan w atrakcyjnej cenie

Cena dywanu może mówić wiele o jego jakości, ale nie oznacza to, że tańszy dywan nie będzie pełnił swojej dekoracyjnej funkcji i nie zaspokoi naszych oczekiwań. Dywany produkowane ręcznie są droższe ze względu na wkład pracy i długi czas, jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. Maszynowa produkcja trwa krócej, ale dywany w ten sposób zrobione nie odbiegają jakością od tych produkowanych w tradycyjny sposób, dlatego cena nie zawsze powinna być łączona z jakością. Popularne obecnie dywany wykonywane są przede wszystkim ze sztucznych materiałów, które również są tańsze niż trudna do pozyskania wełna owcza, służąca do ręcznego wyrabiania dywanów perskich. Warto także polować na wyprzedaże oferowane przez sklepy, bo można wówczas trafić na prawdziwe cacka w bardzo korzystnych cenach. Stałą wyprzedaż swoich produktów organizuje między innymi sklep 7kd – szczegóły znajdziemy pod linkiem: https://7kd.pl/113-wyprzedaz. W obniżonych cenach znajdziemy dywany wszelkiego rodzaju, zarówno duże, jak i małe, tradycyjne i nowoczesne, z wełny i ze sztucznych włókien. 

Piękne i tanie dywany 

Warto poznać zalety każdego z rodzajów dywanów, aby nie kupować jedynie oczami, kierując się jego wyglądem, ale też brać pod uwagę zalety praktyczne. Najpopularniejszy obecnie surowcem do wyrobu dywanów są włókna syntetyczne. Pozwalają one produkować dywany w bogatej gamie kolorów i wzorów. Zalicza się do nich między innymi dywany poliamidowe, które charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na ścieranie. Podobne cechy mają dywany polipropylenowe, które warto wziąć pod uwagę również ze względu na ich dużą sprężystość. Ich zaletą jest także to, że bardzo dobrze przewodzą ciepło, nie chłoną wilgoci i można je czyścić środkami chemicznymi, bez obaw, że ulegną zniszczeniu. Najbardziej dywany wełniane przypominają te wykonane z akrylu – są bardzo miękkie i dostępne w bardzo żywych intensywnych kolorach. Są więc dobrym wyborem nie tylko do salonu czy sypialni, ale także do pokoju dziecięcego. Dywany wiskozowe z kolei bardzo dobrze imitują jedwabne, ale są od nich o wiele tańsze. Są to produkty bardzo wysokiej jakości, o gęstej strukturze, a jednocześnie lekkie. Produkowane maszynowo dywany ze sztucznych włókien dywany niemal doskonale imitują te naturalne, ale są o wiele tańsze.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *