Plisy okienne – charakterystyka

Żaluzje czy rolety okienne są powszechnie znane, stąd te akcesoria są podstawowymi elementami wyposażenia każdego domu. Jest jednak jeszcze jeden typ zasłon, który nie cieszy się już tak ogromną popularnością wśród konsumentów, a jest równie efektywny. Mowa o plisach. Przyjrzyjmy się zatem temu urządzeniu z bliższej perspektywy, by poznać jego specyfikę i w przypadku wyboru nabyć produkt odpowiadający naszym preferencjom.

Charakterystyczny wygląd

Oglądając je w sklepie czy na stronie internetowej, w pierwszej kolejności dostrzegamy ich oryginalny wygląd. Plisy przypominają kartonową harmonijkę, w związku z czym przez wielu mogą zostać uznane za nietrwałe. Nic bardziej mylnego – przy odpowiedniej eksploatacji są w stanie wytrzymać długie lata.

Rozróżniamy kilka rodzajów tych zasłon: podstawowe to wyposażone w linki utrzymujące je blisko szyb. Kolejnym wariantem są plisy z uchwytami montowanymi u dołu okna – dzięki nim następuje ruch elementów w obydwu kierunkach, co jest sporym udogodnieniem i ciekawą innowacją. Klienci wybierają także moduły zaokrąglone, dedykowane oknom łukowym i w kształcie koła oraz te tradycyjne, ze sznurkowaną regulacją.

Postaw na Wrocław. Plisy stamtąd są gwarantem udanego zakupu

Wśród firm zajmujących się dystrybucją i montażem takich wyrobów stałą renomą cieszy się Wrocław. Plisy wytwarzane przez tamtejszych producentów wyróżniają się wysoką jakością i dbałością o detale, w związku z czym są bezkonkurencyjne na rynku. Ich zakup to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, dlatego mądrze szukać wyrobów ze stolicy województwa dolnośląskiego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *