Pochwała minimalizmu

Styl Glamour to nie są Twoje wnętrzarskie klimaty? Cenisz sobie minimalizm? Wnętrza piękne w swojej prostocie? Sprawdź jakie dodatki wybrać, aby nie zburzyć porządku w Twoim domu.

Ten jeden obraz

Każda wolna przestrzeń w twoim domu jest na wagę złota? To samo dotyczy ścian? Nie wyobrażasz sobie chaosu w postaci licznych obrazów, zdjęć czy plakatów? Jednak całkiem puste białe ściany wydają Ci się zbyt surowe? Postaw na jeden duży ulubiony obraz, na jego znalezienie daj sobie czas. To może potrwać nawet kilka lat, wybór obrazu wcale nie jest prosty oprócz walorów artystycznych powinien mieć klimat, która współgra z Twoim domem. Obraz musi wzbudzać w domownikach pozytywne emocje i nie dominować nad pomieszczeniem.

Zwierciadło domu

Chcesz spotęgować efekt większej ilości przestrzeni w Twoim domu? Na ścianie naprzeciwko okna zawieś duże lustro. Rama w kolorze ściany sprawi, że będzie ono prawie niewidoczne, a Ty zyskasz nie tylko okazałą ozdobę lecz także dodatkowe źródło światła. Oraz naturalną kompozycję z odbicia tego, co znajduje się za oknem. Twój “szklany obraz” będzie się zmieniał zgodnie ze zmianą pór roku czy warunków pogodowych. Taki “żywy obraz” idealnie uzupełni minimalistyczną przestrzeń i sprawi,że będzie jej jeszcze więcej.

Źródło światła

Pomówmy teraz przez chwilę na temat praktycznych dodatków. Lampy stojące, żyrandole, punktowe kinkiety także powinny współgrać z klimatem Twojego minimalistycznego wnętrza. Szukasz lamp, które dopełnią loftowe mieszkanie? Wybierz propozycję producenta lamp Sigma. Geometryczne, ażurowe wzory, minimalistyczna kolorystyka sprawi, że oświetlenie będzie kluczowym dodatkiem Twojego domu. Do wyboru masz proste, geometryczne kształty oraz organiczne formy. Prostokątne kinkiety czy marokańskie koniczyny. Lampy na wzór reflektorów filmowych, sufitowe drewniane tuby sprawdzą się w każdym wnętrzu. Od rodzinnych salonów, po eleganckie jadalnie i zaciszne sypialnie. Możesz postawić na jedną spektakularną, dużych rozmiarów lampę kaskadową, na przykład w holu. Lub kilka mniejszych lampek symetrycznie rozmieszczonych na terenie całego domu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *