Praktyczne lampy biurkowe dla naszej pociechy – jak je znaleźć?

Okres, w którym nasze dziecko rozpoczyna naukę w szkole, niesie ze sobą wiele zmian. Dotyczą one również samego pokoju malucha, który z stricte zabawowego przeistacza się w pomieszczenie, w którym odrabiane będą lekcje. Z tego też powodu, już zawczasu warto jest pomyśleć nad zakupem odpowiednich elementów wyposażenia, dzięki którym nauka nie będzie kojarzyć się maluchowi z nudą i monotonią. Lampki biurkowe do pokoju dziecięcego, bo to o nich mowa, mają bowiem wpływ nie tylko na samą poprawę widoczności w pokoju, zapobiegając nadmiernemu wytężaniu wzroku, ale również koncentrację. Z tego też powodu, jeszcze przed dokonaniem zakupu powinniśmy zastanowić się dokładnie, czy interesujący nas model faktycznie okaże się być pomocny dla korzystającego z niego dziecka. W niniejszym artykule przedstawimy Wam najistotniejsze czynniki, na które należy zwrócić tu uwagę.

Barwa emitowanego światła

Jak wspominaliśmy na wstępie, lampki biurkowe do pokoju dziecięcego nie mogą męczyć oczu malucha. Z drugiej strony, emitowane światło nie może być jednocześnie zbyt relaksujące lub pobudzające – ma to bowiem negatywny wpływ na koncentrację dziecka. Z tego też powodu, wybierając lampę, powinniśmy postawić na światło o odcieniu 3000-4000K. Uzyskamy w ten sposób przyjemny promień światła w kolorze bieli lub delikatnej żółci, który pozwoli naszej pociesze na skupienie się na nauce. Warto jest tu również pomyśleć nad zakupem lampy, wykorzystującej diody LED zamiast halogenów. Są one bowiem bardziej energooszczędne, zaś brak nagrzewania się podczas pracy sprawi, że dziecko nie poparzy się.

Funkcjonalność lampy

Wybierając lampki biurkowe do pokoju dziecięcego, postawmy na model o regulowanym ramieniu. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu, emitowane światło będzie mogło rozejść się równomiernie w każdej sytuacji, nie męcząc wzroku dziecka. Ważne jest, aby żarówka pozostawała tu na wysokości około 35 cm nad samym blatem. Nie zapominajmy również o pozostałych źródłach światła – ich obecność stanowić bowiem będzie idealne dopełnienie lampki biurkowej. Pamiętajmy jedynie, aby dobrać oświetlenie o delikatnym natężeniu, które nie będzie męczyć oczu dziecka.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *