Przebudowa domu czy rozbudowa – czym się różnią?

Po wybudowaniu domu i pomieszkaniu w nim jakiś czas możemy dojść do wniosku, że nie jest on, na przykład, wystarczający lub brakuje w nim dodatkowego pomieszczenia. Decydujemy się wtedy na przebudowę lub rozbudowę domu. Czy to się różni?

Przebudowa domu poznań i rozbudowa domu poznań – różnice

Szukając po frazie: przebudowa domu poznań lub rozbudowa domu poznań znajdziemy mnóstwo użytecznych informacji. Jeśli jednak chcemy dowiedzieć się czym różnią się oba pojęcia, to powinniśmy wiedzieć, że przebudowa domu, to zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego już budynku przy zachowaniu tej samej kubatury, powierzchni użytkowej, powierzchni zabudowy, wymiarów i liczby kondygnacji. Nie mogą zmienić się także obciążenia konstrukcyjne ani inne rzeczy, które powodują zmianę parametrów użytkowych. Będzie to na przykład: wymiana okna lub drzwi, zmiany w układzie ścian nośnych. Rozbudowa domu natomiast to dobudowanie dodatkowych pomieszczeń do obiektu już istniejącego lub powiększenie tych już istniejących. Rozbudowa może zwiększać wysokość budynku.

Kiedy warto przebudować, a kiedy rozbudować?

Kiedy nasza działka nie jest największa idealnym rozwiązaniem będzie powiększenie domu w górę. Jeśli ściany są w dobrym stanie koszty wcale nie będą aż tak duże. W przypadku, kiedy dach wymaga naprawy rozwiązujemy dwie sprawy jednocześnie. Kiedy jednak jest on w dobrej kondycji można go spokojnie oprzeć na nowych słupach czy ścianach nowego poddasza. Rozbudowa natomiast sprawdzi się na parterze – nie ograniczają nas wtedy starą konstrukcją. Jeśli tylko mamy (zgodnie z prawem) odpowiednią ilość miejsca jest to również niezwykle korzystne działanie. Podczas takich prac domownicy mogą spokojnie przebywać w domu, kiedy na zewnątrz trwają prace remontowe. Wiąże się to jednak z większą ilością prac naziemnych, co bywa uciążliwe.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na http://eurodompoznan.pl/porady

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *