Rolety zewnętrzne velux idealne do połaci dachowych

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na adaptację poddasza do celów mieszkalnych. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zagospodarowanie pierwotnie nieużytkowej przestrzeni w część mieszkalną, np. pokój dla dzieci. W takiej aranżacji nie może zabraknąć okien dachowych oraz rolet zewnętrznych Velux, które ochronią przed nadmiernym nagrzaniem się wnętrza utrudniającego korzystanie z pomieszczeń na poddaszu. Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne Velux?

Rolety zewnętrzne Velux – dlaczego warto je zakupić?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy inwestycja w rolety zewnętrzne Velux do okien dachowych nie jest zbędnym wydatkiem. Jest to błąd, ponieważ lista zalet tego rozwiązania jest naprawdę długa. Głównym atutem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, dzięki temu jest możliwość utrzymania prawidłowej temperatury w pomieszczeniu. Kolejną zaletą jest to, że chronią przed hałasem z zewnątrz. Rolety zewnętrzne Velux są także świetną ochroną szyb w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych, np. gradobicia.

Rolety zewnętrzne Velux – jaki rodzaj sterowania wybrać?

Rolety zewnętrzne velux dostępne są z różnymi wariantami sterowania, dzięki temu bez problemu można wybrać najlepiej dopasowany do własnych potrzeb. W sprzedaży dostępne są modele: manualne, elektryczne i solarne. Wariant sterowania manualnego rolet jest najtańszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, np. w przypadku braku dostaw prądu. Modele elektryczne są bardzo wygodne w użytkowaniu, lecz w przypadku blackoutu nie ma możliwości ich sterowania, a prąd musi być dostarczany z agregatu. Natomiast solarne zasilane są energią słoneczną, dzięki temu są ekologiczne. Sprawdzają się na wszystkich rodzajach dachów. Można je montować tylko po stronie wschodniej, zachodniej i południowej.

W sprzedaży dostępne są rolety zewnętrzne Velux w różnych kolorach i wymiarach, dzięki temu można je z łatwością dopasować do koloru połaci dachowej nadając eleganckiego i nowoczesnego wyglądu.