Tradycja kontra nowoczesność

Wraz z rozwojem technologii, pojawieniem się nowych rozwiązań, materiałów czy systemów, komfort naszego życia wzrasta.

Dotyczy to właściwie każdej dziedziny codzienności. Nowoczesne pomysły mają nam ułatwić życie, spełnić indywidualne oczekiwania, a także sprawić, że po prostu będzie nam wygodnie. Wiadomo, że wygoda to podstawa, zwłaszcza w takim miejscu, jakim jest łóżko. Nowoczesne rozwiązania dotarły także tutaj. Produkowane materace co rusz są unowocześniane o nowe patenty, dzięki którym możemy liczyć na spokojny i niczym niezakłócony sen. Wśród najczęściej wybieranych materacy są materace kieszeniowe.

Punktowa elastyczność i cisza

W materacu kieszeniowym każda sprężyna jest jakby opakowana w oddzielną kieszeń, dzięki czemu w danym momencie działają tylko te sprężyny, które podlegają naciskowi. Jakie to ma zalety? Jedną z najważniejszych jest fakt, że w końcu przestanie nam przeszkadzać tzw. Wiercenie się osoby, która śpi z nami w łóżku. Materace kieszeniowe z tego powodu sprawdzą się w dwuosobowym łóżku. Koniec też ze skrzypieniem i falowaniem, które zdarzały się w przypadku tradycyjnych materacy ze sprężynami bonellowymi. Cicha praca to także to, co wyróżnia materace kieszeniowe. Poza tym w tradycyjnych materacach sprężynowych mogło się zdarzyć, że z biegiem czasu materiał ulegał przetarciu, a sprężyna wychodziła na zewnątrz. Kieszonki ze sprężynami mogą być bazą dla różnych materiałów. I tak wśród materacy kieszeniowych wyróżniamy kokosowe, lateksowe czy z pianek wysoko elastycznych. Hitem są materace, które z każdej strony mają różne wkłady. Na przykład z jednej matę kokosową, a z drugiej – lateksową. Spodnią warstwą materacy kieszeniowych stanowi często mata wysoko elastyczna, która zapewnia wyjątkową sprężystość dzięki czemu materac idealnie współgra z ciałem. Tę zaletę na pewno docenią osoby skarżące się na bóle kręgosłupa. Pianka hr przyczynia się też do tego, że materac ma dobrą wentylację i nie zatrzymuje wilgoci.

Dla każdego

W zależności od wypełnienia, a co za tym idzie stopnia twardości, materace kieszeniowe znajdują wielu zwolenników. Na przykład pianka lateksowa (dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i antygrzybicznym) jest doskonała dla alergików, a mata kokosowa sprawia, że osoby o większej masie ciała będą mieć komfortowy sen. Taka mata nadaje powierzchni twardości, ciało nie zapada się i ma znakomite podparcie.

Materace kieszeniowe mogą mieć różną wysokość. Te mierzące minimum 20 cm są doskonałe dla osób, które skarżą się na dolegliwości kręgosłupa. Materac strefowy, czyli odmiana materaca kieszeniowego (charakteryzującego się tym, że każda nasza część ciała ma odpowiednie podparcie), może mieć 3, 5 lub 7 stref twardości. Najwygodniejsze i zapewniające najlepszą regenerację poszczególnym odcinkom ciała są te ostatnie. Odpowiednie podtrzymanie poszczególnych fragmentów ciała sprawia, że szybciej się ono regeneruje. Wśród osób, dla których szczególnie ważna jest szybka regeneracja, są sportowcy albo osoby, które regularnie trenują. Materac kieszeniowy strefowy pomoże im zachować ciało w odpowiedniej formie i nie rezygnować z aktywności spowodowanej bólem mięśni podczas snu czy skurczami. Materace kieszeniowe dopasowują się idealnie, niezależnie od tego, w jakiej pozycji jest śpiący.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *