Deska kompozytowa urządzi taras

Tarasy, nawet w naszej strefie klimatycznej, przynajmniej na kilka miesięcy w roku stają cię coraz częściej strefa, w której się relaksujemy i przyjmujemy gości. Trudno znaleźć w domu przyjemniejsze miejsce na letni wieczór.

Tarasy i balkony w wielu domach i mieszkaniach służą jeszcze niestety często za mini magazyn na niepotrzebne przedmioty. Warto jednak wydobyć z naszych letnich przestrzeni prawdziwe piękno. To naprawdę nic trudnego. W odpowiednim zaaranżowaniu tarasowej przestrzeni na lato pomoże nam deska kompozytowa. Czym jest i jakie są jej właściwości?

Deska kompozytowa piękna jak drewno, ale bardziej praktyczna

Deska kompozytowa to w tej chwili jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do wykańczania tarasów. Jest na tyle popularna, że można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że każdy widział jak wygląda deska kompozytowa, choć nie każdy miał tego świadomość. Dlaczego? Deska kompozytowa niekiedy łudząco przypomina standardowe deski drewniane.
Kompozyt ma jednak o wiele więcej atutów. Co szczególnie istotne, na otwartych przestrzeniach, deska kompozytowa kompletnie nie wymaga żadnej konserwacji. Możemy więc zapomnieć o szlifowaniu co kilka lat desek, impregnowaniu ich i pokrywaniu warstwą lakieru.

Deska kompozytowa jest także ceniona ze względu na jej nowoczesny charakter. Ponadto można wybierać wśród wielu kolorów. Te najczęściej spotykane mogą przywodzić na myśl barwę, jaką przyjmują bejcowane deski. Inną zaletą desek kompozytowych, którą docenimy w mniej słoneczne a za to bardziej wilgotne dni będą ich właściwości antypoślizgowe, dużo wyższe od standardowych drewnianych desek.

Kompozyt na 25 lat!

Kompozyt stosowany jest jednak nie tylko na tarasowych podłogach. Wykonuje się z niego także i same elewacje. Fasady budynków z desek kompozytowych łączyć można na zasadzie „wpust-pióro”. To metoda na wykonanie szybkiej i estetycznej elewacji na lata. Niektórzy producenci dają na takie deski elewacyjne nawet 25-letnią gwarancję! Elewacje wykonane w takiej technologii są odporne na warunki atmosferyczne. Nie wymagają też żadnych skomplikowanych zabiegów kosmetycznych. Deski kompozytowe wystarczy tylko co jakiś czas po prostu umyć.

Grzyby jej nie straszne

Jednym z bardziej polecanych systemów tarasowych z desek kompozytowych jest system „Twinson” oferowany przez firmę Thermo Fasada. Wykonane z niego tarasy wyglądają nowocześnie, ale i oferują wszelkie atuty, jakie dają materiały PCV. Deski kompozytowe nadają się świetnie do instalacji w miejscach zacienionych i wilgotnych. Mimo sprzyjających rozwojowi grzybów warunkom nie musimy się ich obawiać. Deski kompozytowe charakteryzują się też wysoką klasą ognioodporności.

Pamiętajmy o właściwościach desek kompozytowych nie tylko budując dom, ale i remontując loggię. Deski z kompozytu świetnie sprawdzają się także na działkach rekreacyjnych. Można z nich wykonać podesty, na których ustawimy meble ogrodowe. Te przestaną się zapadać w miękkiej trawie a zbudowane z kompozytu podesty przetrwają długie lata.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *