Meble dla dziecka: jak przygotować dom na przyjście niemowlaka na świat?

Powitanie w rodzinie nowego członka to niezwykle emocjonujące doświadczenie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Przyszli rodzice muszą zadbać o odpowiednie wyposażenie domu i wyprawkę, która pozwoli dzidziusiowi bezpiecznie i komfortowo spędzać każdy dzień. 

Oprócz tony ubranek, pieluch, zabawek i kosmetyków dla dzieci, każdy rodzic musi zadbać o odpowiednie wyposażenie pokoju, w którym będzie przebywać niemowlę. Który z elementów wyposażenia będzie niezbędny, a którym lepiej nie zawracać sobie głowy i co najważniejsze miejsca? Więcej na ten temat dowiesz się w poniższym artykule! 

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju niemowlaka? 

W zależności od tego ile wolnej przestrzenii mamy do wykorzystania, możemy ustawić w niej większą ilość mebli oraz dodatków. W przypadku pokoju dla niemowlaka musimy zadbać przede wszystkim o łóżeczko, w którym nasz maluch będzie mógł bezpiecznie i spokojnie przesypiać pierwsze dni w domu. To zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia pokoju lub przestrzenii np. w sypialni rodziców, która będzie chwilowo do dyspozycji niemowlaka. Dodatkowo w pokoju dla dziecka powinna znaleźć się komoda z przewijakiem, która ułatwi codzienne ubieranie, przebieranie i higienę niemowlaka oraz wygodny fotel dla świeżo upieczonej mamy, która będzie mogła w wygodny sposób nakarmić swojego malucha. 

Jak przygotować pokój dla dziecka? 

Pokój dla dziecka warto podzielić na kilka części tak, aby zachować funkcjonalność, ale też estetykę całego pomieszczenia. Najczęściej rodzice decydują się na podział na trzy główne części tj. przestrzeń do przewijania, spania oraz karmienia. Tak też w jednym miejscu powinno znaleźć się łóżeczko lub kołyska, w drugim komoda z przewijakiem lub przewijak i regał na niezbędne produkty dla dziecka. W trzeciej strefie warto postawić wygodny fotel czy kanapę, na której mama będzie mogła nakarmić dziecko, ale i odpocząć podczas czekania aż maluszek zaśnie w swojej kołysce.