Podświetlane lustro – praktyczne rozwiązanie

Łazienka bez lustra traci sporo na funkcjonalności, ale może też na niej zyskać, jeżeli zdecydujemy się na odpowiedni model. Podświetlane lustro sprawdzi się  w łazienkach małych i dużych, urządzonych w różnych stylach. To połączenie lustra z lampą sprawia, że łazienka staje się bardziej praktyczna, a korzystanie z niej jest nie tylko łatwiejsze, ale też przyjemniejsze. Lustro łazienkowe umieszczamy zwykle nad umywalką, czyli w miejscu, gdzie światło jest niezbędne. Zaletą takiego rozwiązania jest między innymi to, że lustro daje delikatne, przyjazne dla naszych oczu światło, które nie tylko rozjaśnia przestrzeń, ale też tworzy kameralną atmosferę. Lustro z podświetleniem to propozycja nie tylko do łazienki – będzie też dobrym wyborem do przedpokoju.  W tym domowym pomieszczeniu zazwyczaj nie ma okna, dlatego każde dodatkowe źródło światła jest cenne i na wagę złota. To nowoczesne lustro pozwoli nam urządzić wnętrze funkcjonalne i przytulne zarazem.

Dostosuj światło do swoich upodobań 

Podświetlane lustro może także być częścią wyposażenia salonu, gdzie będzie pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną. Odbijając światło słoneczne w ciągu dnia optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenie, a wieczorem stworzy tam niepowtarzalny klimat. Te niezwykłe lustra charakteryzują się prostą formą, dzięki czemu są odpowiednie do mieszkań w niemal każdym stylu. Lustra te pozbawione są ram, ale ich krawędzie są szlifowane specjalną techniką i polerowane, dzięki czemu są zaokrąglone i bezpieczne. Podświetlenie typu LED, które jest wykorzystywane do produkcji tych luster, może mieć różne natężenie i barwę – klient sam decyduje, który model będzie odpowiedni do jego potrzeb i upodobań. Lustra dostępne są w kilku prostych i uniwersalnych kształtach – możemy zdecydować się na okrągłe, zaokrąglone, prostokątne i kwadratowe. Lustro podświetleniem będzie stylowym dopełnieniem każdego eleganckiego wnętrza.

Lustra o ponadczasowej formie 

Prostota luster z podświetleniem to ich duża zaleta, bowiem możemy je zestawić z różnego rodzaju tłem. We wnętrzach zaaranżowanych w stylu industrialnym podświetlane lustro możemy umieścić na ścianie betonowej, ceglanej czy wykonanej z naturalnego kamienia. Szkło bowiem doskonale łączy się z każdym z tych materiałów.  Podświetlane lustro to także element wyposażenia, który pięknie uzupełni elegancki salon glamour, gdzie nie może zabraknąć przedmiotów lśniących i odbijających promienie słoneczne. Ściana z drewnianych paneli, na przykład w przedpokoju, to także doskonałe tło dla tego nowoczesnego i eleganckiego lustra. Jego ponadczasowa forma sprawia, że jest to przedmiot, który może nam służyć przez długie lata, nawet wówczas, gdy zmienimy wystrój mieszkania. Cały swój urok lustro zaprezentuje, gdy kształtem i wielkością dopasujemy je do znajdujących się w pomieszczeniu sprzętów – umywalki w łazience czy komody w przedpokoju. Podświetlane lustra zapewniają odpowiednią jasność nad umywalką i w jej okolicy.