Aranżacje wnętrz: jak udekorować małe mieszkanie?

salon elegancki

Nasz dom to miejsce wyjątkowe, w którym możemy zrzucić ciężar codziennych obowiązków i odprężyć się na kanapie z ulubioną książką. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby było one urządzone zgodnie z naszymi indywidualnymi predyspozycjami, ale też modnie i stylowo. Tworzenie aranżacji wnętrz samo w sobie stanowi wyzwanie dla właścicieli mieszkania, a szczególnie trudno jest wykorzystać wszelkie elementy dekoracyjne takie jak np. lustro z kryształkami czy piękna fototapeta, w mieszkaniu małych rozmiarów. Czy da się połączyć obecnie panujące trendy z naszym własnym poczuciem stylu, zwłaszcza gdy nie mamy do dyspozycji zbyt wielu metrów kwadratowych?

Małe mieszkanie? Postaw na otwartą przestrzeń!

Powiedzieliśmy już, że małe mieszkanie to prawdziwe wyzwanie dla właścicieli, którzy pragną zaaranżować je w jak najlepszy sposób. Istnieje jednak pewna niepisana zasada, która mówi, że najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie otwartych przestrzenii czyli łączenie pomieszczeń. Pokój dzienny połączony z kuchnią lub korytarzem to sposób nie tylko na zdobycie paru cennych metrów, ale również nowy plan aranżacji wnętrz. Dekoracje takie jak np. lustro z kryształkami czy chromowana konsola, idealnie sprawdzą się jako elementy, które staną się odcięciem jednego pokoju od drugiego pomimo braku drzwi.

Odpowiednie dodatki oraz rodzaj oświetlenia

Małe pomieszczenie to również mało okien, a co za tym idzie mało światła. W tym przypadku trzeba zadbać o jak największą ilość światła, dzięki której w naszym mieszkaniu zapanuje odpowiednia atmosfera, a widoczność będzie zdecydowanie lepsza. Małe mieszkanie musi być wyposażone także w odpowiednie dodatki, dzięki którym stanie się ono przytulnym i rodzinnym miejscem. Warto jednak uważać na ilość dodatków takich jak lustra, obrazy czy wzorzyste poduszki lub koce, ponieważ ich nadmiar, a szczególnie nadmiar różnego rodzaju wzorów, może przynieść całkowicie odwrotny skutek i optycznie zmniejszyć nasze pomieszczenie.