Jak dbać o nienaganny wygląd obrazów z chrobotkiem?

Chrobotek reniferowy to jeden z kilku dostępnych na rynku gatunków mchu używanego w aranżacji wnętrz, m.in. zabudowy ścian i wykonywania różnego rodzaju kompozycji ozdobnych. Na czym polega wyjątkowość obrazów z chrobotkiem? Jak dbać o nie by zachowały swój unikalny wygląd na dłużej?

Dlaczego warto użyć obrazy z chrobotkiem do aranżacji wnętrz?

Mech z roku na rok zyskuje na popularności, jeśli chodzi o wykończenie ścian nie tylko mieszkań i domów prywatnych, ale także pomieszczeń w miejscach publicznych i punktach usługowych. Obrazy z chrobotkiem to ostatni krzyk mody. Wszystko przez ich niecodzienne właściwości. Mech to rodzaj zaimpregnowanej naturalnej rośliny, która zachowuje swój niepowtarzalny wygląd bez podlewania i konieczności kontaktu ze słońcem. Jednymi z warunków, jakie potrzebują mieć zapewnione obrazy z chrobotkiem — by się dobrze prezentować, jest utrzymanie poziomu wilgotności powietrza na poziomie 40-60%.

Jak dbać o obrazy z chrobotkiem?

Osoby, które zdecydują się zastosować obrazy z chrobotkiem w aranżacji wnętrz, powinny pamiętać, że choć mech ten należy do rodziny tzw. roślin stabilizowanych — impregnowanych w sposób trwały, pewnych zabiegów pielęgnacyjnych nie da się uniknąć. Głównie chodzi o zadbanie o odpowiednie nawilżenia powietrza w otoczeniu rośliny, która uchroni mech przed mało estetycznym wysychaniem. Pierwszym z objawów zbyt suchego powietrza wokół obrazów z chrobotkiem jest twardnienie mchu. W przypadku, gdyby zdarzyło się zasuszyć mech — nic straconego. Po przywróceniu właściwych warunków do życia obrazy z chrobotkiem znów będą cieszyć oko — pełniąc niejako rolę wskaźnika nawilżenia powietrza. Jedyne, o czym trzeba pamiętać o unikanie wieszania ramki w bliskim sąsiedztwie źródeł ciepła jak słoneczna ściana, czy grzejnik, ale także tam, gdzie ramki z mchem będą narażone na bezpośrednie padanie promieni słonecznych.