Deski podłogowe – wybierz odpowiedni produkt do Twojego domu!

Wnętrze naszego domu ma wielkie znaczenie zarówno dla nas, jak i dla pozostałych domowników. Deski podłogowe drewniane to rozwiązanie, które sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądać cudownie. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu produktów wysokiej jakości możemy mieć pewność, że nasze deski podłogowe będą wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jeśli zastanawiasz się dlaczego warto zainwestować w deski podłogowe drewniane oraz jaki produkt wybrać, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej! 

Drewniane deski podłogowe – informacje o produkcie 

Drewno to surowiec niezwykle uniwersalny, który wykorzystywany jest od wieków do tworzenia różnego rodzaju produktów takich jak np. deska podłogowa drewniana. Drewno potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat w wybranym pomieszczeniu. Jest też surowcem, który cieszy się wielką popularnością ze względu na jego wytrzymałość oraz łatwość utrzymania. Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego produktu, który pojawi się na powierzchni podłogowej w Twoim domu, musisz dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i wybrać odpowiedni rodzaj drewnianych desek podłogowych. Ze względu na budowę desek możemy wyróżnić dwa rodzaje drewnianych desek podłogowych tj. jednowarstwowe lub klejone. Jednowarstwowe deski podłogowe, jak sama nazwa wskazuje, powstają z jednego fragmentu materiału, który może być poddany cyklinowaniu. Natomiast deski klejone powstają na skutek łączenia ze sobą kilku warstw drewna lub materiału drewnopochodnego, co może wpływać na pogorszenie jakości produktu. Warto wiedzieć również to, że deski podłogowe drewniane występują w różnych rozmiarach tj. długość poszczególnych desek może wynosić od trzech do dziesięciu metrów. Natomiast każdy producent desek drewnianych przyjmuje ogólnie ustanowione zasady co do szerokości produkowanych desek, która wynosi osiemnaście centymetrów. 

Drewniane deski podłogowe – jak wybrać odpowiedni produkt, który spełni nasze wymagania? 

Prawidłowe dobranie desek podłogowych do naszych osobistych potrzeb jest kluczowe, jeśli zależy nam na inwestycji, która przetrwa w naszym domu wiele lat. Aby tego osiągnąć musimy dokładnie przemyśleć kwestie związane z wymiarami zarówno naszych pomieszczeń, jak i desek podłogowych, styl w jakim wykonano wystrój wnętrz oraz właściwości materiału, z którego powstał wybrany przez nas produkt. Na co więc zwrócić uwagę, podczas wyboru drewnianych desek podłogowych? Przede wszystkim:

  • Twardość drewna – to jedna z głównych właściwości produktu, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu desek podłogowych. Im wyższa wartość, tym twardsze jest drewno, a co za tym idzie jest ono wytrzymalsze i odporniejsze na uszkodzenia. 
  • Kolor desek – choć ta kwestia jest ściśle związana z naszym gustem, jest ona bardzo ważna, ponieważ ma wpływ na wygląd pomieszczenia. Deski drewniane w jasnym kolorze mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, a dodatkową zaletą jest to, że zabrudzenia w postaci sierści lub kurzu będą mniej widoczne. Jeśli jednak zależy Ci na ciemnych podłogach, wiedz że tworzą one niezwykle elegancki i nowoczesny wygląd wnętrza.