Jak wybrać łóżko?

Mogłoby się wydawać, że wybór łóżka do sypialni to prosta sprawa. Uważamy często, że takie jego elementy, jak rama czy zagłówek pełnią jedynie funkcję dekoracyjną i nie należy przywiązywać do nich wagi. To jednak nie jest prawda.

Zagłówek dla wygody 

Łóżko z zagłówkiem wygląda ciekawie i oryginalnie, ale ma on także znaczenie dla naszego komfortu. W sypialni nie tylko śpimy, ale możemy też się relaksować – czytając, oglądając telewizję, czy po prostu oddając się rozmyślaniom. Dlatego łóżko, w którym można również wygodnie usiąść jest nie do przecenienia. A to zapewni nam zagłówek, o który możemy oprzeć plecy i głowę. Daje nam on nie tylko komfort, ale zapewnia pozycję zdrową dla naszego kręgosłupa.  Jeżeli zdecydujemy się na łóżko tapicerowane, wysoki zagłówek niech będzie jednym z jego elementów. Jego rolą jest bowiem także ochrona ściany za łóżkiem przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Zagłówek także wnosi odrobinę ciepła do sypialni – zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Wykonany z miękkiego materiału da nam wygodę nie mniejszą niż nasz ulubiony fotel.

Dla ciała i duszy

W dobrze urządzonej sypialni odpoczywa zarówno nasze ciało, jak i dusza. Warto jednak dać też odpocząć oczom, które w ciągu dnia muszą pracować na wysokich obrotach i radzić sobie z nadmiarem kolorów. Stonowane barwy nigdzie tak dobrze się nie sprawdzają jak w sypialni. Kolory, które kojąco wpływają na nasz wzrok to między innymi delikatna zieleń czy błękit, wszelkie odcienie pastelowe, a także biel i szarość. Możemy postawić na oryginalność i pomalować ścianę na przykład na czerwono, ale zastanówmy się czy warto. Łóżka do sypialni szare są zawsze dobrym wyborem. Tapicerka w takim kolorze nie tylko nie męczy wzroku, ale jest też praktyczna i uniwersalna. Będzie doskonale współgrać zarówno z białą ścianą, jak i pomalowaną na dowolny inny kolor. Dla szarego łóżka idealnym tłem będzie także wzorzysta tapeta, która nada wnętrzu stylu i podkreśli jego oryginalność. Szarość nie musi być nudna, a o jej atrakcyjności mogą decydować zestawione z nią dodatki.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *