Nowoczesny licznik prądu i jego charakterystyka

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat możemy obserwować ogromny wręcz postęp technologiczny, który dostrzegalny jest praktycznie w każdej dziedzinie. Urządzenia starej generacji zastępowane są modelami innowacyjnymi, czego doskonałym przykładem może być licznik prądu. Jeszcze do niedawna montowane były wyłącznie liczniki indukcyjne, które zastępowane są licznikami elektronicznymi. Choć nie oznacza to, że te indukcyjne całkowicie zniknęły. Co prawda są sukcesywnie wymieniane i jest ich coraz mniej, ale jeśli od dawna nie była przeprowadzana modernizacja sieci elektrycznej, to prawdopodobnie nadal służy nam licznik indukcyjny… Co warto wiedzieć o nowoczesnych licznikach poboru prądu, czyli tych elektronicznych i jakie są ich zalety?

Licznik zużycia prądu elektroniczny – jak działa?

Zacznijmy od tego, że jeśli chcemy korzystać z przyłącza i cieszyć się elektrycznością, to posiadanie licznika jest obowiązkowe. Tym samym wszyscy się z nim spotykamy – stanowi on bowiem element sieci elektrycznej zarówno w naszych mieszkaniach, jak i zakładach pracy. Licznik poboru prądu elektroniczny nazywany jest też cyfrowym, a to dlatego, że wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz, na którym wyświetlane są liczby informujące o zużyciu energii elektrycznej w jednostce kWh. Jeżeli chodzi o działanie licznika, to posiada on układu elektroniczny, który przy zużyciu prądu generują tzw. impulsy. Ich szybkość bezpośrednio wynika z ilości zużycia energii elektrycznej. Niewątpliwie licznik zużycia prądu nowej generacji jest bardziej czuły i mniej podatny na błędy czy awarie. Jednym słowem jest on bardziej zaawansowany od poprzednika i wolny od wad, jakie można byłoby wyliczać w odniesieniu do liczników indukcyjnych. Chcąc dokonać wymiany starego licznik na nowy, możemy zaopatrzyć się w niego poprzez zakupy internetowe. Na https://nowaelektro.pl/trojfazowe-elektroniczne-liczniki-energii/ znajdziemy duży wybór liczników elektronicznych, których producentami są renomowane, sprawdzone marki.

3-fazowy licznik zużycia prądu

W czasach młodości naszych dziadków, ilość sprzętów elektrycznych była dużo mniejsza niż obecnie. Nie było przecież komputerów, kuchenek mikrofalowych, telefonów komórkowych, a i telewizor czy pralka uchodziły za dobra luksusowe. Tym samym ze względu na niższe zużycie prądu, wystarczające były liczniki 1-fazowe. Jednak w dzisiejszych czasach większą popularnością cieszą się te 3-fazowe, umożliwiające większe zużycie prądu. Ich budowa to trzy 1-fazowe liczniki, które znajdują się w jednej obudowie i posiadają wspólny wyświetlacz, który informuje o łącznym zużyciu prądu… Zamierzasz kupić licznik poboru prądu, ale masz kilka pytań bądź wątpliwości? W takim razie zapraszamy do kontaktu, aby zdobyć kompendium wiedzy. 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *