Parawany pokojowe

Parawany pokojowe to niegdyś bardzo popularny i powszechnie lubiany sposób na dekorację wnętrza oraz oddzielenie jego części.

Kiedyś cieszyły się sympatią, by potem odejść w zapomnienie. Na szczęście moda na parawany wraca, a ich funkcjonalność, stylowość oraz jakość wykonania rośnie, sprawiając, że stają się one naprawdę estetycznym i designerskim elementem wystroju wnętrza.

Prosty sposób na każde wnętrze

Szeroki wachlarz parawanów pokojowych sprawia, że każdy z pewnością może znaleźć coś dla siebie. Bez problemu dobierzesz taki model, który będzie komponował się ze stylem, w jakim urządzane jest mieszkanie. Dzięki temu parawan w estetyczny sposób dopełni całość, nadając jej niezwykle eleganckiego oraz designerskiego charakteru. Ta nietuzinkowa dekoracja przypadnie do gustu wszystkim osobom. Każdy odnajdzie coś dla siebie. Miłośnicy prostoty, eklektyzmu i funkcjonalności śmiało mogą postawić na minimalistyczne modele w jasnych kolorach, jakie dodadzą światła i przestronności. Z kolei wielbiciele wyrazistych dekoracji mogą wybrać jeden spośród wielu interesujących obrazków. Może to być panorama miasta nocą, pejzaż czy bambusowy las, który stanie w Twoim domu.

Kreatywne wykorzystanie parawanu

Parawan pokojowy nie musi stać w cieniu pozostałych dekoracji czy mebli. Może on odgrywać pierwszoplanową rolę, przykuwając uwagę wszystkich i zachwycając swoim niebanalnym wyglądem. Jeśli pragniesz, aby był on bardzo kreatywną ozdobą pokoju, wybierz taki obrazek, który faktycznie zwróci na siebie wzrok. Postaw na wyraziste wzory, skontrastowane elementy czy nasycone barwy. Spraw, że Twoje mieszkanie będzie wyglądało naprawdę modnie i stylowo – w każdej jego części.

W jakich miejscach sprawdzą się parawany?

Tak naprawdę parawany pokojowe odnajdą się w każdym możliwym pomieszczeniu. Bez problemu można je wykorzystywać w mieszkaniu urządzonym w dowolnym stylu, a także w przestrzeni biurowej czy publicznej. Przekonaj się, że możesz je wykorzystać także i w swoim przypadku. Parawany to świetny sposób na:

  • Wydzielenie części w kawalerce ze studiem;
  • Podział pomiędzy częściami dzieci, które dzielą jeden pokój;
  • Odseparowanie sypialni od biurka i kącika pracy;
  • Oddzielenie biurek pracowników dzielących jeden duży gabinet.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *