Pożyteczne akcesoria do mebli kuchennych

Wyposażenie kuchni, jak wielu z nas zapewne doskonale wie, powinno zapewniać nam komfortową pracę nad przyrządzanymi posiłkami. Dotyczy to nie tylko oświetlenia i sprzętu AGD, ale również samych mebli. Dostęp do talerzy i innych przedmiotów nie może być utrudniony, ponieważ wydłuży to jedynie czas spędzony w kuchni. Z tego też powodu, Polacy coraz chętniej sięgają po nowatorskie rozwiązania, takie jak system koszy Cargo Magic. Szczególnie, że akcesoria tego typu wcale nie muszą ograniczać się wyłącznie do nowoczesnych wnętrz – wiele dyskretnych modeli znakomicie sprawdzi się również w pomieszczeniach klasycznych. W niniejszym artykule przedstawimy Wam przykładowe dodatki meblowe, które z pewnością umilą nam czas, spędzony na przygotowywaniu dań.

Nowoczesne prowadnice do szuflad

Szuflady to integralny element wyposażenia praktycznie każdej kuchni. To właśnie w nich przechowujemy bowiem sztućce czy talerze. Częsta eksploatacja może jednak sprawić, że szuflada zacznie hałasować przy wysuwaniu, zaś ściany mebla w jej pobliżu mogą ulec uszkodzeniu wskutek uderzania w nie. Odpowiednio dobrane prowadnice do szuflad, opracowane przez wiodących producentów, pozwolą nam na uniknięcie tego typu problemów. Należy jednak pamiętać, że prowadnica do kuchni powinna odznaczać się dużym udźwigiem – talerze są bowiem znacznie cięższe, niż bielizna lub wszelkie drobiazgi. Jeśli często przyrządzamy z kolei posiłki, gdy inni domownicy jeszcze śpią, warto jest zaopatrzyć się w prowadnicę, wyposażoną w specjalny hamulec, spowalniający zamykanie szuflady.

Systemy koszy do szaf kuchennych Cargo Magic

Inną ciekawą propozycją jest tu wspomniany na wstępie, nowoczesny system Cargo Magic, opracowany przez polską firmę Nomet. Solidne, wielopoziomowe kosze, umieszczone na froncie szafy, umożliwią nam wysunięcie całej jej zawartości. Dzięki temu, uzyskujemy pełen dostęp do wszystkich naczyń, nawet jeśli zostały one umieszczone na tyłach szafy. Podobnie jak w przypadku prowadnic do szuflad, także i tutaj istotny jest udźwig koszy, wynoszący 10 kg na półkę. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest tu również montaż. Możemy tu bowiem wybrać między wersją prawą a lewą, zaś wysokość półek może zostać dostosowana do naszych potrzeb.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *