Sauna na własność

Wystarczy, że w domu mamy niewielką niezagospodarowaną przestrzeń, abyśmy mogli zacząć myśleć o stworzeniu własnej sauny. Swoje własne SPA można umiejscowić też w piwnicy czy na poddaszu. A jeżeli nawet tego miejsca nam brak, a z posiadania sauny nie chcemy rezygnować, to możemy ją urządzić w… łazience, a tę przecież ma każdy.

Wystarczy już półtora metra wolnej przestrzeni, abyśmy mogli wybudować niewielką domową saunę. Jeżeli mają z niej korzystać głównie domownicy, to nie musi być duża. Dobrze jednak by była na tyle obszerna, aby można było się w niej położyć – to pozycja, w jakiej najłatwiej się zrelaksować, a przecież temu między innymi służy przebywanie w saunie. Bardzo ważne, by domowa sauna została zbudowana zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, bez niej sauna może ulec zawilgoceniu, a w rezultacie rozwinąć się w niej grzyb czy pleśń. Grozi to także zbyt wysoką temperaturą i nadmiernym podgrzewaniem się wyposażenia sauny. Należy też pamiętać o odpowiedniej termoizolacji, z wykorzystaniem materiałów odpornych na wysokie temperatury. Ciepło do sauny fińskiej najlepiej pozyskiwać z pieca elektrycznego.

Domową saunę możemy zbudować własnoręcznie. Jeżeli nie chcemy w jej tworzenie wkładać zbyt dużo wysiłku i czasu, to możemy kupić gotowe sauny fińskie, które pomieszczą kilka osób. Korzystanie z sauny wpływa pozytywnie na zdrowie i urodę. Zyskuje na tym nasza skóra, która staje się gładsza i bardziej jędrna, sauna powoduje bowiem jej lepsze ukrwienie i dotlenienie. Regularne korzystanie z sauny pomaga w walce z cellulitem i innymi niedoskonałościami skóry. W saunie pozbywamy się też nadmiaru sebum z organizmu, hartujemy się i chudniemy. Montaż gotowej sauny nie jest trudny, ale lepiej powierzyć go fachowcom, aby mieć pewność i gwarancję jej poprawnego i bezpiecznego działania. Możemy się także zdecydować na saunę na podczerwień, która jest tańsza w eksploatacji, a również ma wiele zalet.