Zalety schodów marmurowych

Marmur tuż obok granitu jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów budulcowych i wykończeniowych. Wykorzystujemy go najczęściej do budowy blatów kuchennych, posadzek domowych lub też schodów marmurowych. Dziś przyjrzymy się tym ostatnim. Dlaczego warto zdecydować się na montaż schodów marmurowych  zewnętrznych? Czy rzeczywiście spełniają one swoje zadanie? Jakie są zalety schodów marmurowych?

Nienasiąkliwość oraz chropowatość struktury

 

Marmur  wyróżnia się niezwykłą odpornością na nasiąkliwość wody, bardzo łatwo można wytrzeć powierzchnię schodów. Jego struktura jest nieco chropowata, przez co ma o wiele lepszą przyczepność, dlatego tak często jest wybierany do wykonywania schodów marmurowych zewnętrznych. Wymaga on jedynie stałej impregnacji, aby zakupić odpowiedni impregnat do marmuru, warto udać się do sklepu budowlanego i tam doradców zapytać o to, jaki środek okaże się najlepszy. Pamiętajmy, aby nie zaniedbywać tego kroku, dzięki temu schody marmurowe będą o wiele dłużej w świetnej kondycji.

Elegancki i estetyczny wygląd

To, co cechuje marmur, a także schody marmurowe to fakt, że są one niezwykle estetyczne oraz eleganckie. Marmur występuje najczęściej w kolorystyce bieli, czerni, szarości oraz w wielu wariantach kolorystycznych tych trzech odcieni. Bardzo często jednak także można spotkać marmur czerwony lub różowy, chociaż rzadko stosuje się go do montażu schodów zewnętrznych. Co ciekawe, marmur znany był już w starożytności, gdzie wykorzystywano jego walory estetyczne do produkcji eleganckich wyrobów.

Ciekawą cechą marmuru jest fakt, że bardzo dobrze przewodzi on ciepło, możemy zatem podgrzewać marmurowe blaty, podłogi, a nawet schody marmurowe, choć niewielu to czyni. Dzięki zastosowaniu podgrzewania schodów unikniemy na przykład gromadzenia się lodu w zimie lub śliskich posadzek. Jeśli jesteście zainteresowani montażem tego typu schodów marmurowych i jesteście z okolic Pomorza, warto zajrzeć na stronę: http://stonesdesign.pl/schody-marmurowe/  i zdecydować się na usługi fachowców.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *