Dobieramy oświetlenie schodowe – co warto na ten temat wiedzieć?

Oświetlenie schodowe to rozwiązanie, odznaczające się nie tylko praktycznością, ale też wyjątkowym stylem. Oprócz poprawy widoczności, umożliwi nam ono bowiem nadanie naszym czterem kątom jeszcze przytulniejszego charakteru, wprawiając w zachwyt odwiedzających nas gości. Zanim udamy się jednak do sklepu w celu zakupu lamp tudzież taśm LED, powinniśmy poznać kilka istotnych kwestii, dotyczących doboru tego typu akcesoriów do naszego domu. Oto, jak możemy sprawić, aby nasze schody nabrały całkowicie nowego charakteru!

Kwestie podstawowe

Pierwszą rzeczą, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę podczas doboru oświetlenia schodowego, jest barwa emitowanego przez nie światła. Najlepiej jest postawić tu na naturalną 4000K lub przyjemnie ciepłą 3000-3600K. Dotyczy to w szczególności domów, w których wykorzystano schody drewniane – idealnie współgrają one bowiem z ciepłym światłem, zyskując na swoich walorach estetycznych.

http://lampystudio.pl/

Jeśli planujemy zakup tzw. oczek, czyli niewielkich opraw schodowych, powinniśmy pamiętać, aby nie montować ich zbyt blisko siebie. Najlepszy efekt uzyskamy bowiem, montując oczko co drugi stopień. Pamiętajmy przy tym, aby nakierować światło bezpośrednio na schody, aby możliwe było faktyczne poprawienie widoczności. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są tu także czujniki ruchu. Zapewniają one bowiem energooszczędność, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa schodów, co jest szczególnie istotne, gdy w domu przebywają także dzieci. Dla najlepszej efektywności, czujniki powinny zostać zamontowane zarówno przy pierwszym, jak i ostatnim stopniu.

Gdzie nabędziemy dobre oświetlenie schodów?

Szukając oświetlenia schodowego, postawmy na sklep, który cieszy się sporym uznaniem klientów. Sprzedawca powinien oferować nam szeroką gamę dostępnych oświetleń, odznaczających się przy tym wysoką jakością wykonania. Przykładem jest tu sklep LampyStudio, oferujący nowoczesne oświetlenie, dostosowane do różnych typów wystroju wnętrz. Na prawidłowym oświetleniu schodów w naszym domu nigdy nie powinniśmy bowiem oszczędzać – dobre modele lamp nie są drogie, zaś najtańsze z nich, pochodzące od nieznanych nikomu producentów, bardzo często odznaczają się krótką żywotnością. To z kolei przyczynia się do zwiększonego ryzyka wypadków, szczególnie wtedy, gdy ze schodów korzysta po zmroku dziecko lub osoba starsza tudzież niepełnosprawna.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *