Klimatyzatory przenośne – co warto wiedzieć na ich temat?
Chociaż nadejście lata nierzadko kojarzy nam się przede wszystkim z sielskim wypoczynkiem, tak nadmiar gorącego powietrza może szybko pogorszyć nasze samopoczucie. Nie jest to zresztą problem odizolowany – chociaż fale gorąca, przylatujące do nas z ciepłych krajów, faktycznie podwyższają poziom temperatury, powodem jest tu przede wszystkim efekt cieplarniany. Z tego też powodu, coraz więcej osób decyduje się na sięgnięcie po nowatorskie rozwiązanie, jakim jest klimatyzacja przenośna. Umożliwia nam ona znaczne ochłodzenie temperatury pomieszczenia, w którym nie możemy skorzystać z urządzeń stacjonarnych. Klimatyzator mobilny nie ustępuje swoim większym odpowiednikom pod kątem efektywności, będąc jednocześnie opcją zauważalnie tańszą. Dzięki swojej skuteczności oraz przystępności, może być on wykorzystywany zarówno w domach, jak i niewielkich biurach. Oto, co warto wiedzieć na jego temat.
-
-
Budowa klimatyzatora przenośnego
-
Jak przystało na urządzenie mobilne, klimatyzator tego typu odznacza się niezwykle kompaktowymi gabarytami. Jego wysokość nie przekracza metra, zaś szerokość nie sięga nawet 50 cm. Przenośność klimatyzatora gwarantuje także jego waga, oscylująca w granicach 35 kg. Urządzenia do klimatyzacji przenośnej zostały wyposażone w sprężarkę, parownik, skraplacz oraz wentylator. Każdy z komponentów kryje się w obudowie urządzenia, dzięki czemu zachowuje ono niezwykle stylowy, nowoczesny wygląd. Istotnym elementem jest tu również rura, którą należy wyprowadzić przez okno, aby możliwe było sprawne odprowadzanie ciepła. Niewątpliwym atutem klimatyzatorów jest przy tym przejrzysta obsługa, możliwa dzięki czytelnemu panelowi lub załączonemu pilotowi.
-
-
Zasada działania klimatyzatora przenośnego
-
Urządzenie do klimatyzacji przenośnej, wykorzystując zintegrowany parownik, pobiera ciepło z pomieszczenia, po czym, za pomocą skraplacza, wyprowadza je na zewnątrz przez rurę. W klimatyzatorach stosuje się również mieszankę gazową, pełniącą rolę swoistego nośnika. Ze względu na zwiększoną troskę o środowisko, nośnikiem jest najczęściej propan. Pamiętajmy przy tym, że prawdziwą gwarancją efektywności są tu urządzenia, dostępne w specjalistycznych sklepach, takich jak polski Luke.