Krzesła zielone

Moda na aranżację wnętrza zmienia się z roku na rok. Zmiany te dotyczą kolorystyki oraz kształtów mebli. Od kilku lat jednym z bardziej popularnych kolorów jest zieleń, która pojawia się w wielu domach w różnych odcieniach. Najczęściej wybieranym odcieniem jest butelkowa zieleń, która widoczna jest na tapicerkach mebli oraz kolorze ścian. 

Jak dobrać zielone dodatki?

W katalogach przedstawiających modne wnętrza zwykle królują pomieszczenia w bezpiecznych i stonowanych kolorach. Najbardziej eleganckie wystroje charakteryzują się jasnymi barwami, takimi jak beż czy szarość. Chcąc nadać takiemu wnętrzu nieco więcej życia, warto zastanowić się nad wprowadzeniem jednego koloru, który będzie przejawiać się w elementach dekoracji. Krzesła zielone są przykładowym elementem wystroju, który świetnie sprawdzi się do małych wnętrz. Meble tapicerowane, z charakterystycznym kolorem tapicerki, są nie tylko funkcjonalne, ale także upiększają pomieszczenie. W niewielkich salonach czy jadalniach, w których brakuje miejsca na dekoracje, warto inwestować w meble, które same w sobie stają się dekoracją. 

Jaki odcień zielonego wybrać?

W ostatnich latach najbardziej popularnym odcieniem jest butelkowa zieleń. Kolor ten cechuje się niezwykłą głębią i ciemną barwą. Jednak wybierając odcień zieleni, warto kierować się swoim gustem i decydować się na takie kolory, które nam się podobają. Krzesła zielone idealnie dopełnią wnętrza o szarych czy beżowych ścianach. Ten kolorowy akcent doda pomieszczeniu pozytywnego charakteru i sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Kolory dodają radości, dlatego chcąc stworzyć domowe i wesołe wnętrze, warto zdecydować się na kolorowe dodatki, które dopełnią bezpieczne i jasne wnętrze. Tapicerowane siedzisko krzesła można połączyć z metalowymi lub drewnianymi nogami. Metalowe nogi pasują do loftowego stylu i występują w wielu kolorach. Z kolei drewniane nogi krzesła doskonale uzupełnią wnętrze w stylu boho. Naturalny materiał, jakim jest drewno, nieco ociepli każde chłodne wnętrze.