Odwodnienie brodzika – ważne różnice między liniowym i punktowym

Wybór odpowiedniego brodzika nie kończy się na wyborze podobającego się nam modelu. Istotną kwestią techniczną, która jest absolutnie nie do pominięcia, jest wybór odpływu. Co jednak kiedy nie wiemy czym jest odpływ liniowy czy odpływ punktowy?

Odpływ liniowy lub brodzik z odpływem liniowym

Konstrukcja tego typu składa się z rynny zamontowanej w posadzce, rusztu oraz syfonu wkręcanego w otwór odpływowy. Przy tego typu konstrukcji ustawia się jednostronny spadek podłogi, który zapewnia szybkie spływanie wody do odpływu. Jeżeli zależy nam na kabinie prysznicowej bez brodzika, to odpływ liniowy należy planować już na etapie samego projektu łazienki, przed wylewką. W innym wypadku możemy zdecydować się na brodzik z odpływem liniowym.

Mniej rzucający się w oczy – odpływ punktowy

W sytuacji, gdy nie podoba nam się estetyka odpływu liniowego, ciągnącego się zazwyczaj przez całą długość kabiny, możemy wybrać odpływ punktowy, składający się z odpływu wbudowywanego w posadzkę oraz przykrycia w postaci kratki. Należy jednak pamiętać, że tego typu konstrukcja wymaga od nas utworzenia spadków powierzchni z każdej strony odpływu. Zobacz więcej na https://www.ebrodzik.pl/pl/i/Brodziki-Design-1-s/15