Styl skandynawski w domu

Choć bardzo wiele osób uważa, że odchodzi w zapomnienie, nic bardziej mylnego! Atyl skandynawski na dobre zagościł w Polsce kilka dobrych lat temu, będąc bardzo nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniem dla większości osób, doceniających wyłącznie tradycyjne rozwiązania aranżacyjne. Mimo wszystko styl skandynawski nadal jest bardzo popularny, sporo osób decyduje się na zakup typowych mebli, ale także sprzętów sanitarnych, które nawiązują do stylu skandynawskiego, a szczególnie doceniany jest ten styl w łazienkach. Gdzie można wykorzystać nie tylko oczywiście biel, ale także ciekawe dodatki, na przykład w czerń. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na łączenie go ze stylem vintage, czy też boho, co prezentuje się niezwykle nowatorsko. Co można jeszcze powiedzieć o stylu skandynawskim w domu? Na jakie zdecydować się akcesoria, na przykład w łazience? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu.

Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka urządzona w stylu skandynawskim prezentuje się naprawdę świetnie. Sporo osób myśli, że należy wykupić wyłącznie białe elementy i akcesoria sanitarne, na przykład szafkę łazienkową 100 cm białą. Można oczywiście zdecydować się na tego typu rozwiązania, ale warto połączyć biel z innymi dodatkami, na przykład nieco industrialnymi. Świetnie z tym komponuje się oczywiście czerń. Wykończone krawędzie czarne na przykład kabiny prysznicowej lub też wanny naprawdę idealnie wyglądają. Można również zdecydować się na czarne baterie umywalkowe i wannowe, natomiast całości świetnie dopełni szafka łazienkowa 100 cm w kolorze białym, która nawiązuje nieco do stylu vintage.

Szafka ta ma bardzo często kilka szuflad, ale także półkę, w której można schować kosmetyki, ale również produkty do czyszczenia łazienki.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Sporo osób także decyduje się na urządzenie kuchni w stylu skandynawskim. W tym pomieszczeniu można zdecydować się na funkcjonalny okap wysuwany z blatu. Styl skandynawski charakteryzuje się bardzo często minimalizmem, dlatego okap wysuwany z blatu będzie świetnym rozwiązaniem dla kuchni nowoczesnej z białymi lub czarnymi dodatkami i wysokojakościowymi urządzeniami.